Muzike

Gjysmëfinalja e dytë e Eurovision, Besa Kokëdhima nuk kualifikohet në finale

Nga Gazeta Si- Shqipëria nuk arrin të kualifikohet në finalen e Eurovision 2024.

Në gjysmëfinalen e dytë 10 vende kaluan në finale: Letonia, Austria, Holanda, Norvegjia, Izraeli, Greqia, Estonia, Zvicra, Gjeorgjia, Armenia.

Ndërsa 6 vendet si Franca, Italia, Anglia, Gjermani, Spanja dhe Suedia shkojnë automatikisht në finale.

Në gjysmëfinalen e parë 10 vendet që u kualifikuan ishin: Serbia, Portugalia, Sllovenia, Ukraina, Lituania, Finlanda, Qipro, Kroacia, Irlanda, Luksemburgu.

Finalja e madhe do të mbahet më 11 maj në Malmo Arena, Suedi.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë