Ka ndodhur

Gjendet i pajetë një shtetas letonez në Shkodër, ishte në Shqipëri për pushime

Gazeta Si – Një shtetas letonez është gjetur i pajetë sot në qytetin e Shkodrës. Sipas policisë, ai kishte ardhur për pushime në Shqipëri bashkë me një shok nga Mbretëria e Bashkuar.

“Pasditen e sotme, shtetasi E.T., 52 vjeç, rezident në Mbretërinë e Bashkuar, ka njoftuar sallën operative të Policisë së Shkodrës se në banesën e tij, në lagjen “Gjuhadol”, ka gjetur të pajetë shokun e tij, shtetasin letonez L.Z., 38 vjeç, rezident në Mbretërinë e Bashkuar.

Nga veprimet e deritanishme hetimore rezulton se 38-vjeçari i ardhur në Shqipëri për qëllime turistike e ka humbur jetën për shkaqe natyrore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për dokumentimin e shkakut të humbjes së jetës së 38-vjeçarit”, - shkruhet në njoftimin e policisë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë