Lojëra me Dore

Giannis dhe Bucks turpërojnë Warriors. Trajneri Kerr: Na morën me shkelma!

Kampionët janë ata. Milwaukee ka treguar se kush ‘mbretëron’ dhe në “Fiserv Forum” ka arritur një fitore historike, 118-99. Steph Curry me shokë ishin 39 pikë në disavantazh në pjesën e parë, më i thelli në pushimin e ndeshjes në 61 vitet e fundit. Bucks ishin superiorë në gjithçka, me Giannis Antetokounmpo (30 pikë, 12 ribaunde dhe 11 asiste) dhe Khris Middleton (23 pikë 7 asiste) të paparmbajtshëm.

Pavarësisht mungesës së Jrue Holiday, Bucks luajtën në mënyrën e tyre. Golden State ka pësuar humbjen e katërt në 5 ndeshjet e fundit, me Steph Curry sërish në hije, ndërkohë që ka humbur edhe Gary Payton II për një problem në shpinë që në pjesën e parë.

Steve Kerr, trajneri i Golden State, dhe Steph Curry. Gazeta Si, 14 janar 2022

Golden State zhgënjeu totalisht. Kurrë këtë sezon skuadra e trajnerit Kerr nuk ishte vënë kaq shumë në vështirësi, duke mos qenë në gjendje të reagojë. “Na morën me shkelma, - ka pranuar trajneri Kerr, - por një ndeshje e tillë gjatë sezonit u ndodh të gjithëve”. Rënia në fakt është ndjerë jo pak në 5 ndeshjet e fundit, ku pikët nuk janë shënuar më aq lehtë, por skuadra ka vuajtur edhe në ndërtimin e lojës.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë