Ka ndodhur

Fundoset peshkarexha në Portin e Durrësit, ishte e ankoruar prej muajsh

Gazeta Si - Një anije peshkimi me material druri është fundosur në Portin e Durrësit këtë të martë

Anija nuk dilte në det që prej 4 muajve, ndërsa gjatë mbrëmjes se kaluar mendohet të ketë futur ujë duke u zhytur në thellësi të basenit ujor.

Nga ana e Autoritetit të Portit po punohet për nxjerrjen e saj në sipërfaqe dhe largimin prej zonës së ankorimit të mjeteve detare.

Shkak për mbytjen e anijes dyshohet të jetë bërë amortizimi në pjesën fundore të saj.

Mjeti detare, i gjatë 22 metra dhe një peshë prej 70 tonë, ndodhej i ankoruar në urën nr 2 të peshkimit në port.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë