Euro2024

Finalja e parakohshme Spanjë-Itali, në fushë dhe Anglia e Serbia

Sot në fushë do të zbresin tre nga pretendentet kryesore për të ngritur trofeun në 14 korrik, Italia, Spanja dhe Anglia.

Në orën 15:00 Sllovenia do të përballet me Serbinë, dhe kjo e fundit do të kërkojë pikët e para pasi sllovenët i morën 1 pikë Danimarkës.

Danimarka dhe Anglia do të luajnë në orën 18:00, me anglezët që padyshim janë favoritë. “Tre Luanët” duan fitoren e dytë radhazi në grup.

Ndërsa në mbrëmje luhet ajo që cilësohet si finale e parakohshme, Spanjë-Itali. Të dyja ekipet vijnë në këtë duel pas fitoreve në ndeshjet e para dhe dëshirojnë të përsërisin të njëjtin sukses.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë