Ngjarje

E mahnitshme, ja se si flamingot ushqejnë të voglën e tyre (Video)

Kjo nuk është siç duket, pasi imazhi në dukje të mashtron. Këto flamingo janë duke u përpjekur të ushqejnë të voglën e tyre me qumësht të kuq. Flamingot prindër prodhojnë qumësht në traktet e tyre tretëse dhe e rregullojnë atë për të ushqyer të vegjlit e tyre… një jetë e zakonshme e përditshme dhe nga ana tjetër kjo tregon që vërtet natyra është e pabesueshme.

Flamingo është një zog i madh me pendë të bukura rozë ose të kuqe, i njohur edhe për këmbët e gjata dhe sqepin e gjatë pak të lakuar.

Ata janë zogj socialë që jetojnë në grupe të madhësive të ndryshme. Ata mblidhen në kopetë kur fluturojnë nga një vend në tjetrin, dhe gjithashtu preferojnë të qëndrojnë në grupe kur janë në tokë. Flamingot gjithashtu kanë ulërima me zë të lartë dhe shpuese.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë