Ana e errët

E kanosi se do njoftonte familjen për prirjen homoseksuale

Gjobëvënia e kamarierit ndaj infermierit për shkak të prirjeve të këtij të fundit është konfirmuar më pas nga komunikimet e zbardhura telefonike mes të dyve. Grupi i hetimit pranon se përgjatë një viti i riu zhvati nga S.A 16 mijë euro nën kërcënimin se do t'u tregonte prindërve të tij dhe duke shfrytëzuar këtë rrethanë nëpërmjet ushtrimit të dhunës psikologjike i ka sigurar dërgesat e valutë duke implikuar për tërheqjen e tyre jo vetëm motrën por edhe të dashurën.
Nga këqyrja e aparatit të denoncuesit S. A janë përftuar bisedat e mëposhtme të cilat gazeta Si po i zbardh. Komunikimi i parë zhvillohet në ëhatsapp dhe dhe personi që shkruan pretendon se është avokati i gjobëvënësit M. M.
Avokati: MIRMENGJESI (8:40 a.m), avokati i çështjes të M. M jam, M.M ka probleme.
S. A: Po (09.19 ) Nuk du me ia dit fare. për mua mos te dali kurr nga burgu ai plehra.Më kercenon me familjen gjat gjith kohës
S: Po ska pas faj se jam larg(09:20 a.m.)
S.A: Prindërit e mi kan len tiranen (09 :21 a.m.)
S.A: Pa pas gjo me te(09:22 a.m.), prisja gje tjeter por doli dicka që se prisja
Avokati:(9;22 a.m.,): vec ty me ka len me kontaktu
S.A: - (9:22 a.m.): Un po marr fund për vete kendej
Avokati:(9:22 a.m.,)- dhe një vajze tjt po me mbiemrin tend, se di cfarë keni
S.A: Normal, mua, thesar mka pas
Avokati: (9:23 a.m.)-: i kam shkru, por smë ka ardhur përgjigjje, smë ka ardhur gjë. Nuk di që egzistoka dicka e tillë
Avokati: unë në kto momente ndodhem te kafeneja e policise dhe takova M.M ( gjobëvënësin) dhe për ty ka shpresë në këtë rast.
S.A: Lere motren time në pun te vet. Nuk ka lidhje me asgjë motra ime
Avokati: unë sdi si i keni punët?
S.A: As unë skam lidhje me të, për këtë kërcënim ka marrë gjithë ato lekë nga unë
Avokati: unë sdi të them gjë tjetër vec faktit që ai do dënohet me burg nga 3 deri në 6. Du të them që e shikoj në gjendje të rënduar. Shumë të rënduar, tani sdu të jem dëshmitar ui gjërave që smë përkasin. Por nëse nuk e ndihmoni, thuajani vetë tani se do ta takoj për pak dhe e di që e ka telefonin akoma se më ka shkruar para pak minutash
S.A: Nuk kam lidhje mete, sdu me ja dit, tani që më shkruan dhe personi juaj do ta denoncoj edhe vetë. Jam rrugëve këtej , kam ngel pa shtëpi për atë plehrë
Avokati: nese ju se ndihmoni dhe prezenca ime ktu është kot dhe kam shum pun, do e njoftioni ju apo te lajmeroj unë? Gjendje e renduar o shoku im, ma mir ju. Thashë se do benim dicka për M.M se ate ta them drejtperdrejt e mer lumi sot. Por shoh që sjeni mir me njeri tjetrin.
S.A: Ma ka bo varrin deri me sot
Avokati: nuk e di se po më ven edhe mua në posit
Një ditë më pas komunikimi vijon sërish mes këtij personi që prezantohet si avokati dhe kallëzuesit ku I kërkohet infomacion nëse ka folur apo jo me M.M që është gobëvënësi. I kërcënuari i kujton shantazhet dhe presionin që ju bë duke i vënë në rrezik familjen.
Avokati: më fal a ke fol me M.M, se më tha me fol me babain tuaj
S.A: jam në zyrat e prokurorisë: nuk me flet njeri mua pa mu prezantu e tme kërcenoj si i do qefi. keni pun me ligjin shqiptar tani dhe telefonnaten e kam te regjestruar ca fola me atë “Zonjën”.
Bisedat e zhvilluara në instagram janë të ndara në disa episode mes kuksianit të kërcënuar dhe kavajsit gjobëvënës.
Episodi 1
M.M: mu sme vjen turpp
S.A: Edi, për ate flet kshu. Do ma paguash. Nuk rri ul. Harroje që kalon kollaj. Ti t me kercenosh met shpis?????.
M.M: nrm që kercenim do e maresh tiii se po ti shikosh gjerat në te vertet si jan tek un sdo i quaje me kercenime. por me ty esht te fls me murin
S.A: Ca thu mar, mos guxo t me flasesh mo për familje. As për gjera tjera. Sdu me ti pa syt mo.
Episodi 2
M.M: ok se tash po dal ti jap pashaporten për besim e ti them sate iki deri ktute terheq leket se skam do i them ktut hotelit. dhe me q….derri ropt edhe te dush me i nis tani si mar mo un. aty te babiii jottttt me ke. do ta coj me video biles ca do i them do e mbaj tel me stil e do i regjistroj te gjitha.
Episodi 3
M.M: i kam lën leter te dera se me erdhi turp me i shku deri mrena ship. e di un si e do ti po mos e rruj karinn se ropt sot do· djeg faree vec prej ktij bythq…….t që bo që nk hap mszh si k …. që je. Po hajt se o ti o un tashi ktu.
Episodi 4
M.M: S., me ndihmoooo saffeeeet.
S.A: Siiiiii?
M.M: me ndihmooooi se pashaaaa zotiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnn sottttttt kar me ooooo ate që te thash mbreeeeemmmm.
S.A: Cat baj. Caaaa. Kam ngel rrugve. Mendoja se erdhi fundi.Po ja.
M.M: Merja bankës 1000 euro.
Episodi 5
M.M: me q… derri ropt për shpirt plakes po nk kam shku tja kërkoj babit tat 200€ tani me qift derri ropt. mu po me vrasin ti se rru k… fareeee. mi ka djali do i themmmmm. na mbaje mendddddd. mere si dush nk me plas k…. moooooo mu q….. ropt se je Hipokritttt.
Episodi 6
M.M: shpetooooooomaaaaaaaa. sa jan hap westeruniotttttt dhe 30minnnn. se mu ka q……… nonanaaaa.nk dal gjall nga duart e ktyneeeee sottttt. nkkkkkkk dallll gjaaalllll. Do shkojjjjj.pzzzzzzz.nk po pyesssss moooo. me q……. ropt gjith shqipniaaa e gjith botaaaa po nk shkovaaaaaaaaa te babi jotttt për 35€. leegeeeennnnn që ske pik meshireeee, mbajeeee mendddd për kok motrave do te pres deri në 9 dhe shifeeee.
Më tej, kavajsi sipas dosjes që gazeta Si disponon i ka shkruar edhe babait të denoncuesit duke e ftuar për kafe dhe këtë ftesë për kafe ia ka nisur si paralajmërim viktimës së tij, i cili i alarmuar nga takimi është bindur edhe ka postuar menjëherë paratë.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë