Ka ndodhur

Dritare dhe xhama të thyer, gjithçka e kthyer përmbys/ Pasojat e shpërthimit tragjik në Lushnjë (video)

Nga Gazeta ‘Si’- Nga shpërthimi i fortë që ndodhi pasditen e sotme në Lushnjë janë dëmtuar shumë biznese rreth e rrotull.

Si pasojë e shpërthimit babë e bir humbën jetën dhe shtatë të tjerë u lënduan, mes tyre dhe deputeti i Partisë Socialiste Bujar Çela, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës në kryeqytet.

Shpërthimi ka qenë aq i fuqishëm sa është dëgjuar në të gjithë qytetin madje ka shkaktuar edhe thyerjen e xhamave në disa banesa përreth.

Sipas njoftimit të policisë, shkak për shpërthimin është bërë një vinç i cili gjatë punës në fabrikë ka prekur linjën e tensionit të lartë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë