Ka ndodhur

Dibër, zbulohet një magazinë me qindra fishekzjarrë dhe kapsolla

Gazeta Si- Qindra fishekzjarrë dhe kapsolla të kalibrave të ndryshme janë sekuestruar në një magazinë në Dibër, ku mbaheshin të paketuara në koli.

Policia thotë se ka nisur hetimi ndaj administratorit të biznesit me iniciale I.I., 32 vjeç, banues në fshatin Pollazhan.

Në magazinë, u gjetën dhe ekuestruan në cilësinë e provës materiale 733 kapsolla, 344  fishekzjarre të kalibrave të ndryshme.

Policia u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos përdorin lëndë piroteknike në kundërshtim me aktet në fuqi përndryshe do të ketë ndëshkime.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë