Muzike

Çmimet ‘MTV VMA 2022, nga triumfi i Taylor Swift te surpriza e Johnny Depp

Nga Gazeta "Si" - Të dielën mbrëma, yjet e muzikës u mblodhën në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey për MTV Video Music Awards, ku dolën në skenë artistët Lizzo, Blackpink, J Balvin, Maneskin, Fergie dhe Red Hot Chili Peppers.

Taylor Swift, e cila fitoi çmimin “Videoja më e mirë muzikore e vitit” për “All Too Well (10 Minute Version)” për albumin e saj të ri-regjistruar në vitin 2021, “Red”, ishte e vetmja artiste që u dyfishua në çmimet televizive.

Për tri orë, çmime MTV VMA iu ndanë edhe të famshmëve si: Nicki Minaj (Videoja më e mirë hip-hop) dhe Red Hot Chili Peppers (Videoja më e mirë e zhanrit rock) Bad Bunny (Artisti i vitit) dhe Blackpink’s Lisa (Videoja më e mirë e zhanrit K-pop) Lil Nas X (Bashkëpunimi më i mirë, me Harlow, për “Industry Baby”) dhe Dove Cameron, i cili fitoi çmimin “Artisti i ri më i mirë”.

Johnny Depp shfaqet surprizë në VMA

Gjatë këtij eventi ai që ka surprizuar ka qenë Johnny Depp, aktori që para pak kohësh ka qenë kryefjalë debati për shkak të gjyqit me aktoren Amber Heard.

Aktori Johnny Depp i ka habitur të gjithë të pranishmit me hyrjen e tij surprizë dhe të befasishme në MTV Video Music Awards 2022, i veshur si maskota e shfaqjes, Njeriu i Hënës.

Kjo ishte paraqitja e parë e aktorit që nga gjyqi për shpifje me ish-bashkëshorten Amber Heard. Ylli i ‘Pirates of The Carribean’ u shfaq në mënyrë dixhitale në dukje duke lundruar mbi arenën e Qendrës Prudential.

Johnny Depp shfaqet me një kostum hapësinor në video gjatë VMA-ve të dielën në Qendrën Prudential në Newark

Ai u shfaq në skenë pas performancës së Jack Harlow, Fergie dhe Lizzo.

Aktori 59-vjeçar teksa doli në skenë filloi duke bërë shaka: “Dhe e dini çfarë? Më duhet puna”. Më vonë, ai zbriti nga skena duke bërë një tjetër shfaqje, i cili tha: “Hej VMA, le të kthehemi te muzika, apo jo?”.

Si përfundim, Depp ofroi shërbimet e tij profesionale në një segment të mëvonshëm të ceremonisë së çmimeve. “Thjesht dua që ju djema ta dini se unë jam i disponueshëm për ditëlindje, në bar, në dasma, çdo gjë që ju nevojitet… Gjithçka, ju përmendni. Pra, oh, unë jam edhe dentist”, tha ai.

Në paraqitjen e tij të fundit publike pasi fitoi gjyqin kundër ish-gruas së tij Amber Heard, Johnny Depp e ka projektuar në mënyrë dixhitale fytyrën e tij në maskotën Moon Man të MTV-së në VMA

Së fundmi u njoftua se Depp do të drejtojë filmin e tij të parë artistik pas 25 vitesh me Modi, për piktorin dhe skulptorin italian Amedeo Modigliani. Njoftimi erdhi një javë pasi Depp konfirmoi rolin e tij të parë kryesor që nga shpallja e fitores në betejën ligjore në Fairfax County, Virginia, në fillim të këtij viti: si Mbreti Louis XV në filmin francez Jeanne Du Barry.

Lista e plotë e fituesve në MTV Video Music Awards 2022:

ÇMIMI NDERUES PËR IKONËN GLOBALE

Red Hot Chili Peppers

ÇMIMI NDERUES I KARRIERËS

Nicki Minaj

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E VITIT

Taylor Sëift – “All Too Well” (10-minute version) (Taylor’s version)

ARTISTI I VITIT

Bad Bunny

KËNGA E VITIT

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

ARTISTI I RI MË I MIRË

Dove Cameron

ARTISTI DEBUTUES MË I MIRË I VITIT

December 2021: Seventeen – “Rock With You”

BASHKËPUNIMI MË I MIRË

Lil Nas X, Jack Harlow – “Industry Baby”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E ZHANRIT POP

Harry Styles – “As It Was”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E ZHANRIT HIP-HOP

Nicki Minaj ft. Lil Baby – “Do We Have a Problem?”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E ZHANRIT ROCK

Red Hot Chili Peppers – “Black Summer”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E ZHANRIT ALTERNATIVE

Måneskin – “I Wanna Be Your Slave”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË LATINE

Anitta – “Envolver”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E ZHANRIT R&B

The Weeknd – “Out of Time”

VIDEOJA MUZIKORE MË E MIRË E ZHANRIT K-POP

Lisa – “Lalisa”

PERFORMANCA MË E MIRË NË METAVERS

Blackpink The Virtual | PUBG

KINEMATOGRAFIA MË E MIRË

Harry Styles – “As It Was”

REGJIA MË E MIRË

Taylor Swift – “All Too Well” (10-minute version) (Taylor’s version)

EFEKTET VIZUALE MË TË MIRA

Lil Nas X, Jack Harlow – “Industry Baby”

KOREOGRAFIA MË E MIRË

Doja Cat – “Woman”

EDITIMI MË I MIRË

Rosalia – “Saoko”

GRUPI MË I MIRË I VITIT

BTS

KËNGA MË E MIRË E VERËS

Jack Harlow – “First Class”

ALBUMI I VITIT

Harry Styles – Harry’s House


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë