Ka ndodhur

Banesa përfshihet nga zjarri, humb jetën 82-vjeçari në Lushnjë

Gazeta Si - Një 82-vjeçar ka ndërruar jetë pasi banesa e tij është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje në fshatin Bubullimë të Lushnjës.

Mësohet se K.K., ka qenë së bashku me bashkëshorten e tij 75-vjeçare në momentin që ka rënë zjarri, e cila ka arritur të dalë jashtë dhe t’i shpëtojë flakëve.

Shkak i zjarrit dyshohet të ketë qenë soba me dru e lënë ndezur gjatë natës. Dyshohet se viktima është zënë poshtë nga trau i tavanit i cili ka rënë gjatë djegies.

Shefi i Zjarrfikësve Lushnjë, shprehet se kur kanë mbërritur, e gjithë ndërtesa ishte në flakë dhe çatia kishte rënë.

Çifti i të moshuarve jetonte vetëm pasi nuk kishin fëmijë. Gjendja e tyre ekonomike ishte e rënduar dhe banesa ku jetonin ishte me baltë e kallama.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë