Mode

Atletet “kapitaliste” akuzohen se glorifikojnë varfërinë

Marka luksoze “Golden Goose” akuzohet për ‘glorifikimin e varfërisë’ pasi ka shitur 428 palë atlete të mbështjella me letër ngjitës.

“Golden Goose” që për herë të parë dolën në shitje në vitin 2016, po shiten përsëri me dizajn dhe ngjyrë të re për 420 euro.

Këto atlete kanë nxitur reagime të mëdha në internet duke u akuzuar për këtë fakt dhe çmimin e tyre.

Kritikët akuzuan Golden Goose për “glorifikimin e varfërisë” dhe thanë se dizajni ishte “kulmi i kapitalizmit”.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë