Ka ndodhur

Arrestohet në Qerret 42-vjeçari polak i dënuar me 13 vite burg si pjesë e një grupi kriminal

Gazeta Si - Një 42-vjeçar polak është arrestuar në Qerret të Kavajës, pasi ishte shpallur në kërkim dhe ishte dënuar me burg nga autoritetet polake.

Polica bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi Sebastian Bijak, i dënuar më 13 vite burg për pjesëmarrje në një grup kriminal dhe për kryerjen e 3 veprave penale.

“Gjykata e Varshavës-Pragës e ka dënuar me 13 vjet burgim, për krime në fushat e armëmbajtjes pa leje, mashtrimit dhe posedimit të sendeve të vjedhura, si dhe për pjesëmarrje në grup kriminal, vepra këto të dënuara sipas parashikimeve të Kodit Penal të Polonisë”, njofton policia.

Sakaq, Interpol Tirana dhe Interpol Varshava po bashkëpunojnë për të kryer ekstradimin e këtij shtetasi.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë