Ka ndodhur

Arrestohet në Durrës hajduti-‘serial’ i bizneseve

Gazeta Si- Një 31-vjeçar, i cili dyshohet se ka kryer disa vjedhje gjatë këtyre ditëve në Durrës, është vënë në pranga.

Saleo Kiptiu, i dënuar më parë për vjedhje të tjera, dyshohet se ka vjedhur në tre biznese, në Durrës, gjatë ditëve të fundit.

Nga veprimet hetimore dyshohet 31-vjeçari ka vjedhur xhiron ditore të një dyqani, në lagjen nr. 12 në datën 2 dhjetor.

Në po të njëjtën ditë, ka tentuar të vjedhë në një dyqan, në lagjen nr. 11. Ndërsa në 6 dhjetor, ka vjedhur xhiron ditore dhe disa pije, në një lokal, në lagjen nr. 3.

Hetimet do të zbulojnë nëse i dyshuari, i cili edhe më herët është dënuar për vjedhje, ka kryer grabitje të tjera në qytetin bregdetar.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë