Ka ndodhur

Aksident në aksin Lezhë-Shkodër, plagosen 5 persona

Gazeta Si - Një aksident ka ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër mëngjesin e kësaj të diele, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 5 persona.

Sipas burimeeve, dy makina, njëri tip “Ford” dhe tjetri “Porsche” janë përplasur me njëra-tjetrën. Katër prej tyre kanë qenë në mjetin “Ford” dhe kanë marrë lëndime më të shumta. Ata janë dërguar në spitalin e Lezhës për ndihmë mjekësore.

Sipas asaj që ka mësuar gazetari Martin Marku, dyshohet se shkak i aksidentit të jetë bërë mjeti tip “Ford”. Shoferi i saj ka tentuar të futet në rrugë duke shkaktuar edhe përplasjen.

Siç duket edhe nga pamjet përplasja ka qenë e fortë pasi mjetet kanë pësuar dëmtime të mëdha.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë