Ka ndodhur

Aksident me vdekje në Nikël të Krujës. Në Maliq makina përplas motorin dhe plagos dy 17-vjeçarë

Gazeta Si - Një aksident me vdekje ka ndodhur pasditen e së dielës në zonën e Niklës në Krujë rreth orës 18:15.

Policia tha se një automjet ka përplasur një këmbësor, duke i shkaktuar vdekjen, ku viktimë ka mbetur 77-vjeçari me iniciale S.S., banues në Nikël. Automjeti tip Audi që përplasi këmbësorin është një 23-vjeçar me iniciale E.K.

Ndërsa në mbrëmje, një makinë dhe një motor janë përfshirë në një aksident në aksin rrugor Korçë-Pogradec pranë Maliqit.

Policia tha se automjeti tip "Ford" që drejtohej nga B.J., është përplasur me një motor nën drejtimin e F.M., rreth 17 vjeç dhe pasagjer një tjetër 17-vjeçar, me iniciale A.K.

Nga përplasja kanë mbetur të plagosur drejtuesi i motorit dhe pasagjeri, të cilët janë dërguar në Spitalin e Korçës.

Ndërsa, me drejtuesin e makinës policia po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë