Muzike

30 vite karrierë në 13 minuta, Usher performon në Super Bowl

Ylli më i madh i natës në Super Bowl ishte Usher, i cili në 13 minuta arriti të shfaqte 30 vite karrierë, duke kënduar disa nga këngët më të famshme të tij, së bashku me këngëtarë të tjerë që ishin të ftuar.

Artisti 45-vjeçar, i cili publikoi albumin e tij të nëntë ‘Coming Home’, vetëm disa ditë para performancës, tha se në shfaqje do të ripohojë se është me të vërtetë një interpretues i pashembullt.

Këngëtari bëri një performancë fantastike që kishte një sërë surprizash, duke përfshirë Usher duke kërcyer në patina, një bandë marshimi që shkruante emrin e tij dhe paraqitjet befasuese nga bashkëpunëtorët si Jermaine Dupri, Lil Jon, Ludacris, Alicia Keys, Will.i.am dhe H.E.R.

Përpara performancës, Usher pranoi se puna e tij e madhe dhe vitet e shumta në industrinë e muzikës e bënë të vështirë të krijonte një listë të caktuar që mund të përmblidhte karrierën e tij në vetëm 13 minuta në skenën e shfaqjes së pjesës së parë të Super Bowl.

"Unë isha shumë i ndërgjegjshëm për të kaluarën time, duke festuar të tashmen time, e cila është këtu në Las Vegas dhe duke menduar se ku do të shkojmë në të ardhmen," tha ai në një konferencë për shtyp.

Usher interpretoi një përzierje të gjerë të përbërë nga 11 këngë. Ai hapi shfaqjen duke kërcyer në fushë me një grup kërcimtarësh akrobatikë, ndërsa këndoi hitin e tij të vitit 2004, "Caught Up", përpara se të kalonte në këngën e tij "U Don't Have to Call". Më vonë, kur ai u zhvendos në skenë, ai këndoi "Superstar" para se të hynte në ‘himnin’ e tij të kërcimit, "Love in This Club", të cilin e interpretoi ndërsa bënte ecjen në hënë. Ai e ndoqi atë me një duet të "My Boo" me Alicia Keys, përpara se të kalonte në seksionin e baladës, ku këndoi këngë të dashura si "Burn" dhe "U Got It Bad". Reperi ëill.i.am iu bashkua Usher në skenë për një performancë të paharrueshme të "OMG", që përfundoi me Usher duke bërë patinazh.

Usher mbylli shfaqjen e tij me një performancë të hitit "Yeah!" përkrah bashkëpunëtorëve të tij Ludacris dhe Lil Jon.

Çfarë veshi Usher gjatë performancës së tij?

Usher veshi një kostum të bardhë me xhevahir nga Dolce & Gabbana për të filluar performancën, ndërsa më vonë hodhi veshjen, pjesë-pjesë, derisa performoi këngën e tij "U Got It Bad", pa këmishë. Për veshjen e tij të dytë të natës, Usher kishte zgjedhur një kostum të zi dhe blu, me 340,000 kristale.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë