Muzike

Liam Gallagher merr çmimin e parë të ‘Rock Icon’ 2019

Liam Gallagher do të jetë artisti i parë që ka marrë ndonjëherë çmimin e ri ‘Rock Icon’, çmim i cili do t’i jepet atij në MTV European Music Awards 2019 në fundjavë.
“Liam Gallagher legjendar është legjenda jonë Rock Icon 2019!”, shkruhet në “Twitter”-in e organizatës.
“Mos e humbisni shfaqjen e tij #MTVEMA drejtpërdrejt nga Sevilja të dielën 3 nëntor!”, vazhdon postimi.

https://twitter.com/mtvema/status/1189482226213408768

Në fakt, Gallagher gjithashtu do të dalë në skenë për të kënduar një pjesë solo dhe një pjesë të Oasis.
EMA-s i këtij viti do të mbahet të dielën, më 3 nëntor në Sevilja të Spanjës, ku do të performojnë Dua Lipa, Halsey dhe Akon.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë