Ka ndodhur

Gomonia nga Vlora me 400 kg kanabis, arrestohet skafisti

Gjatë një operacioni antidroge midis FRONTEX-it, GDF italiane dhe policisë shqiptare u sekuestrua nje gomone me 400 kilogram kanabis dhe është arrestuar një i 30-vjeçari nga qyteti i Vlorës me inicialet E.I.

E.I ishte drejtuesi i gomones me kanabis që kishte destinacion Italinë. Gomonja do të diltë në jug të Brindisit dhe nëse do të dilte në treg do të kapte vlerën e 4 milionë eurove.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë