Muzike

23 këngët më të mira të vitit 2019… deri tani

Ky vit ka qënë edhe një vit më i suksesshëm në muzikë, që nga rritja e Lil Nas X me këngën e cila u kthye në hit “Old Town Road”, deri tek efekti i Billie Eilish dhe plot hite të tjera që u cilësuan si këngët më të mira.

Me kaq shumë këngë të bukura që publikohen çdo ditë, është e vështirë të vendosësh cilat janë më të mirat, ndaj editorët e ‘Vogue’ kanë bërë një listë me këngët e tyre të preferuara deri tani.

Mund ta shihni listën më poshtë dhe ndoshta do të bini dakord me ta.

Mark Ronson ft. Yebba – Don’t Leave Me Lonely

Ava Max – Torn

Billie Eilish – Bad Guy

Nilufer Yanya – Heavyweight Champion of the Year

Alex G – SugarHouse

Purple Mountains – Nights That Won’t Happen

100 Gecs – Money Machine

Jai Paul – He

Mannequin Pussy – Drunk II

Angel Olsen – Chance

Lana Del Rey – Norman Fucking Rockwell

Caroline Polachek – So Hot You’re Hurting My Feelings

Twin Shadow – Truly

Courtney Barnett – Keep On

Ariana Grande – 7 rings

Sir Babygirl – Flirting with Her

Robin – Beach 2k20 (Yaeji Remix)

Jamila Woods – Basquiat

Rosalia – Aute Cuture

Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road

Normani – Motivation

Sharon Van Etten – Seventeen

Jonas Brothers – Sucker


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë